Instagram’da Konum Çıkmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram üzerinden gerçekleşen konum problemini çözmek için şu adımlar takip edilmelidir:

  • Instagram’da konum çıkmıyor sorunu için öncelikle cihazınızdaki Instagram uygulamasının güncel versiyonunun olduğunu kontrol edin.
  • Telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Çünkü bazı uygulamalar, telefonun uzun zamandır kapatılmadığı gibi durumlarda hata verebilir.
  • Instagram story kısmında konum eklenirken, cihazınızın konum özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü telefonunuz, bulunduğu konumda açık olmazsa, sizin bulunduğunuz konumu da alamaz. Bu yüzden telefonunuzda konum hatası oluşur.
  • Instagram üzerinden story paylaşırken, internet bağlantınızın iyi olduğunu ve cihazınız üzerinden konum özelliğinin açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Bütün bu durumları kontrol ettikten sonra cihazınızda hala konum özelliği çalışmıyorsa, kendi Instagram hesabınız ile başka bir cihazdan giriş yaparak konum özelliğini denemeniz tavsiye edilmektedir. Farklı bir cihazda konum özelliği için herhangi bir sorun oluşmazsa bu durum, sizin cihazınızda bir problem olduğunu göstermektedir.

Instagram Konum Ekleme İşlemi Nasıldır?

Instagram üzerinden konum eklemek için şu adımlar uygulanmalıdır:

  • Konumu gönderi paylaşırken kullanacaksanız, gönderiniz için gerekli olan ayarlamaları sağladıktan sonra sayfa üzerinden “konum ekle” seçeneğini tıklayarak olduğunuz yerin konumunu alıp ekleyebilirsiniz.
  • Instagram konum çıkmıyor sorunu ile karşılaşırsanız fotoğrafınızın galeriden seçilmiş olduğu ve artık o konumda olmadığınız durumlarda, fotoğrafın konumunu aratabilirsiniz. Bu şekilde de gönderinize konum eklemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.